Andaluzja – Sewilla i Ronda

0

Sewilla

Podobno najgorętsze miasto Hiszpanii, co poczuliśmy już na płycie lotniska. Żar uniemożliwiający normalne funkcjonowanie, który dopiero tutaj uzasadnił popołudniową sjestę i powrót do życia dopiero po zachodzie. Tak też zrobiliśmy pierwszego dnia, ożyliśmy wieczorem wraz z miejscowymi. Drugiego dnia jednak odważnie ruszyliśmy na poznawanie miasta, a budynki, które oglądaliśmy dawały nam schronienie przed pełnym słońcem.

Plac Hiszpański w Sewilli
Plac Hiszpański w Sewilli

Sewilla zrobiła na nas duże wrażenie. Jest najpiękniejszym hiszpańskim miastem jakie odwiedziliśmy podczas naszego road-tripu po Andaluzji. I o ile Andaluzja nas nie urzekła, to Sewillę odwiedzić warto.

Alcazar, Sewilla
Alcazar, Sewilla

Co nas w Sewilli tak zachwyciło? Piękny Alkazar, królująca w samym centrum olbrzymich rozmiarów katedra i najpiękniejszy z Placów Hiszpańskich jakie w Hiszpanii odwiedziliśmy. Mimo iż był w tym czasie w remoncie, nie został całkiem zamknięty dla odwiedzających. Mogliśmy dzięki temu przejść się wzdłuż kolorowych pawilonów, na których ścianach prezentowane są hiszpańskie prowincje. Wszystko na pięknych, ręcznie malowanych kaflach.

Ronda

Ronda
Ronda

W Rondzie zatrzymaliśmy się, by zobaczyć słynny wąwóz i rozpostarty między jego brzegami most. Mieliśmy tego dnia sporo szczęścia ponieważ okazało się, że w miasteczku odbywała się lokalna impreza. Chociaż w swoim życiu widziałam sporo imprez, i w miastach większych i mniejszych, i wiejskie odpusty, na które mieszkańcy czekają cały rok, to takiego zaangażowania w lokalny folklor jeszcze nie widziałam. Mnóstwo ludzi, głośna muzyka, radosna atmosfera, zabawa i kobiety w kolorowych tradycyjnych sukniach. Ależ tam było energii.

Samo miasteczko nie jest duże a główne atrakcje skupione są dosyć blisko siebie – Puente Nueve, czyli most rozpostarty na przeciwległych brzegach wąwozu, Plaza de Toros – jedna z pierwszych aren korridy.

Andaluzja (hiszp. Andalucía, z arab. Al-Andalus) – prowincja w południowej Hiszpanii

ATRAKCJE

  • Alkazar
  • Plac Hiszpański
  • Katedra Najświętszej Marii Panny
  • Arena walk byków
  • Dom Piłata (Casa de Pilatos)

Atrakcje Rondy

  • Puente Nuevo – most łączący dwie części miasteczka
  • Arena korridy

ZOBACZ TEŻ

Skomentuj, dyskutuj, wpisz swoje własne wrażenia